כיצד מצטרפים אל משפחת הדובדבן

אנו מחפשים סופרים לטווח הארוך, כאלה שרוצים לפתוח מעין קריירה שנייה או מקבילה. מובן שאין לדעת כיצד הספר הראשון שכתב יתקבל על ידי קהל הקוראים, אבל זו המטרה. לפיכך איננו מעוניינים בסופרים, מעין עוברי אורח. נכון, כל סופר הוא עולם בפני עצמו, עולם של מחשבות ורגשות ותובנות, שאותם הוא מביע בכתיבתו, אבל אנו מחפשים יותר מזה, סופר שמאמין בספר שלו וחושב שהספר שלו ראוי, אדם שבאמת רוצה להיות סופר לטווח הארוך ומעוניין אף להשקיע במידת הצורך מבחינה כספית, לפחות בספר הראשון שיפרסם דרכנו.

נכון, יש אנשים אשר מתחילים לכתוב כאשר צץ רעיון במוחם ומבחינתם זה לשלוח את לחמם. כתיבה היא דרך חיים, היא אמנות, יתקבלו  – טוב, לא יתקבלו – לא נורא. זו שליחות, לבשר את בשורתך לקהל הרחב. אנחנו מוסיפים ואומרים יותר מזה: שכלול יכולותיך כאדם, כסופר.  

ניקח למשל את פרופ' חיים חיימוף, רופא-כירורג במקצועו, שכתב מעל שלושים כותרים עד  היום, בין השאר בהוצאת הספרים זמורה-ביתן, ושבעה מהם ראו אור בהוצאת הדובדבן. עבור פרופ' חיימוף  זו הייתה מעין קריירה שנייה, שליוותה אותו לכל אורך חייו כרופא וגם בשנים לאחר פרישתו. דוגמה נוספת, אריה גמבש בעל גני ילדים, שפרסם עד כה חמישה ספרים בהוצאת הדובדבן ועוד רבים אחרים שהוציאו שניים ושלושה ספרים, לעתים בזה אחר זה.

לפיכך אם אתם נמנים עם אותם אנשים שרואים בכתיבה שלהם שליחות ואפילו קריירה מקומכם אתנו. ברור מאליו, אף סופר המתקבל אלינו אינו מחויב להוציא יותר מספר אחד. אולם אנו שמחים על כך שבעקבות הצלחה מסחרית של הספר הראשון, יבחרו סופרים רבים להמשיך לכתוב ספרים יצירתיים, מאתגרים ומעניינים. והכי חשוב, עליכם להיכנס לנעליו של הקורא ולהחליט האם אתם הייתם קוראים את הספר שלכם? האם הייתם קונים אותו בחנויות הספרים? האם יש לו ערך להעניק? האם הספר שלכם הוא פורץ  דרך? אם התשובה חיובית, מכאן תוכלו להתחיל במסלול הקבלה אל הוצאה לאור הדובדבן.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן