כתיבה של ספר בבידוד הביתי

אז בעקבות החלטת משרד הבריאות בנוגע לכניסה לבידוד של 14 ימים לישראלים שחזרו מחו"ל, יש כמה עשרות אלפים שייאלצו להישאר בביתם ואף להתנתק מעבודתם. אמנם יש כאלו שעובדים מהבית ויש כאלו שיכולים להעביר את ענייני העבודה שלהם לביתם, אך יש גם כאלו שיצטרכו להתרגל לראשונה להתנתק ממקום עבדותם ולמצוא עיסוקים בביתם.

לנוכח המצב הזה יש כעת הזדמנות לרבים להתחיל לעלות על הכתב רשמים, חוויות, סיפורים ואירועים שונים המשפיעים עליהם ואף להתחיל לכתוב יומן אישי על הקורה אותם בחדרם. ללא ספק, מדובר כאן גם במצב פסיכולוגי ואין כמו כתיבה לשחרר את רגשותיהם, לתת דרור למחשבתם, לחוש תרפיה שתסייע להם לצלוח את הבידוד בנחת. האם ייצא מזה ספר שאותו תשלחו אל הוצאה לאור? איש לא יודע.

למעשה, תהליך כתיבה של ספר והוצאתו לאור נמשך מספר חודשים ולעתים אף למעלה מזה. השלב הראשון הוא כמובן החלטה על רעיון לכתיבה. והנה כאן במצב הנוכחי יש לכם כבר רעיון מושלם לכתיבה שהיא תהיה מעין רפלקציה אישית על אודות וירוס הקורונה ועל תהליך הבידוד שאתם עוברים. אתם יכולים לכתוב על חששותיכם, תקוותיכם, על כיצד לשנות את המצב הנוכחי ועוד ואולי אף להכניס לתוך התוכן גם עלילה בדיונית שתתפתח לכדי ספר עלילתי מעניין ומרתק. ספר מן הסוג הזה יכול לקדם אתכם אל קדמת הבמה ואפילו להביא לכך שהוצאה לאור כלשהי תסכים לקבל את ספריכם. כלומר, הוצאה לאור בישראל יכולה לקבל את ספריכם, שהופך להיות אקטואלי מיום ליום, על אף שהיא עלולה לבקש מכם לבצע שינויים בכתב היד, להכניס תוספות ואף להמליץ על כתיבה מחדש של פרק מסוים. אולם כאן מתחיל שלב ההוצאה לאור של הספר, שבוא הכתוב מעורב בכל שלב בתהליך. הנה כי כן, בזכות הבידוד שבו שהיתם בביתכם נולד רעיון לספר.

נכון, לא תמיד כתיבה כזו או אחרת תביא לפרסום ספר. לעתים חשוב לכתוב על התהליך שאתם עוברים, חווים, מרגישים גם ללא מטרה של פרסום ספר אצל הוצאה לאור. הדגש בכתיבה רפלקטיבית הוא הדגש האישי, שבו תוכלו לשחרר כל העולה על דעתם על הכתב ואולי אף להגיע לתובנות חדשות בעניין המציאות.    

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן