הוצאה לאור של ספר על כסף

מי לא רוצה להיות טייקון? כזה שעושה כסף. אדם שיש לו מיליארדים ובעיקר מעביר את בשורתו להרבה אנשים אחרים. כן, אפשר ללמד גם אחרים איך אפשר להפוך לטייקון. למה לא? ואפשר גם לכתוב ספר על כל הדרך שהטייקון עשה מילד קטן בשכונה כלשהי ועד להגעתו לגדולות.

הוצאה לאור של ספרים אוהבת לפרסם ספרים של אנשים מצליחנים. ספרים מהסוג הזה הופכים לרב מכר בעצמם. כי דמות מוכרת שכתבה ספר על פועלם והתנהלותם יעניין מאוד את קהל הקוראים שצמא למידע שישפר את חייהם ללא היכר.

מה ייכתב בספר? אם אותה דמות רוצה ליווי אישי הוצאה לאור תשמח לספק אותו. לעתים לאותו בעל הון אין את הזמן להשקיע בכתיבת ספר. הוא הרי עסוק בלעשות כסף. ולכן אין לו כל בעיה להשקיע כמה עשרות אלפי שקלים בליווי מקצועי של הוצאה לאור שגם תכתוב את ספר דרך ראיונות אישיים שהיא תקיים עמו.

מה כולל תהליך הליווי של הוצאה לאור? התהליך מתחיל בבירור צרכים. מהי מטרתו של בעל ההון? איזה מידע הוא רוצה לספק? מה החזון שלו? אילו מסרים הוא רוצה להעביר? אחר כך יש לכתוב תכנית הכוללת את כל הנושאים ואת כל שלבי התהליך.

השלב הבא הוא שלב הראיונות. כל ריאיון יארך בין שעה לשעתיים במקום הנכון לשני הצדדים ובו יתחיל בעל ההון לספר את סיפור חייו. מובן שהוא גם יכול לכלול תובנות על חייו ולתת מניסיונו לאחרים. ספר מהסוג הזה גם יכול לקבל תפנית ככל שהראיונות מתקדמים. לדוגמה, אם בהתחלה חשבו בעלי ההוצאה לאור ובעל ההון לכתוב סיפור חיים, כעת הספר יהפוך להיות מקצועי יותר על הדרכים להקים חברה מצליחה בתוך מספר שנים.

כמה זמן לוקח תהליך ליווי של כתיבת ספר? הדבר תלוי בהוצאה לאור ובבעל ההון. הם יכולים להגדיר מראש זמן או להחליט על גמישות ועל התקדמות הדרגתית על פי רצונם. ברור מאליו שכתיבת ספר לוקחת זמן משום שחשוב מאוד להקפיד על הפרטים הקטנים ולהוציא לאור ספר מסוגנן, מעניין ומאתגר עבור הקוראים הרבים.      

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן