ספר ילדים – ילד אוהב עם נקודה שבלב

ספר חדש בחנויות הספרים – ילד אוהב עם נקודה שבלב. ספר מיוחד זה כתוב באופן נוגע ללב ומתאר את דרכו המיוחדת של אליעד להתגבר על בדידותו החברתית. את הספר ניתן להשיג ברשת חנויות סטימצקי וצומת ספרים.

בדרכה המיוחדת כותבת אורית גבאי, מחברת הספר, על ילד שחווה מערכת יחסים עכורה בגן ושמגלה יום אחד שיש לו נקודה בלב.

הסיפור מבטא את כאבם של ילדים רבים המתקשים ליצור מערכות יחסים הרמוניות עם סביבתם, תופעה אשר הולכת ומתרחבת מיום ליום.

לכל אדם יש נקודה שבלב, נקודה עם רצונות גבוהים לחיבור ואהבה.

הפער בין סולם הערכים החברתי  אשר התהווה כתוצאה מהתפתחות האגו לבין הרצון הפנימי העמוק הטבוע בכל אדם גורם לילדים רבים להתבדל מסביבתם. לא פעם הבדידות אינה נראית לעין אך קיימת ברמה הרגשית בתחושתו של הילד. הנבדלות יוצרת תסכול ופגיעה בדימוי ובערך העצמי, וכדי להגן על עצמו מפני פגיעה בונה סביבו הילד חומות הגנה. כל זמן שאינו מודע לקיומה של הנקודה הקושי קיים.

רק כאשר מגלה את הרצון העמוק בתוכו ומבין כי ביסודו של כל אדם קיים אותו צורך גם אם עדיין רדום, הוא מתחיל להתבונן על העולם באופן שונה ובדרך חיובית ומעצימה. הילד מבין שכדי להיות מאושר עליו להיות נאמן לרצונותיו הפנימיים, לפתוח את ליבו ולהפיץ את טובו לעולם. כאשר עושה זאת מגלה את העוצמה והכוח האדירים הקיימים בחיבור אוהב עם חברים.

בעולמנו הגלובאלי, כאשר מעשי הפרט משפיעים באופן ישיר על הכלל וברור לכל כי המקור למשברים בכל תחומי חיינו הוא המשבר ברשת הקשר בינינו, לספר היבטים חינוכיים רבים.

ספר ייחודי זה חושף את הילד לתפיסת עולם חדשה אשר הינה הכרחית בעולם המקושר. הוא מלמד את הילד לקחת אחריות על מצבו במקום להטיל את האשם באחר, ומוכיח כי השינוי החיצוני אותו אני מבקש תלוי רק בי ובשינוי אותו עליי לקיים בתוכי. כך משיב את ה"מושכות" לידיו של הילד. הסיפור מוכיח שניתן ליצור את השינוי הרחב לו כולנו מצפים וכי הוא תלוי אך ורק בשינוי עצמי של הפרטים המרכיבים אותו.

ילד אוהב עם נקודה שבלב הינו ספר מסר אשר נכתב במעטה של סיפור ילדים כדי לעורר מודעות כבר בגילאים הצעירים, אולם הוא מדבר ונוגע לילדים ומבוגרים כאחד. כולנו עוטים על עצמנו שריון עוד מילדותינו במטרה להגן על עצמינו, ולא מבינים ששריון זה הוא הכלא שלנו ושל החברה כולה.

הספר קורא לכל אחד לעצור לרגע, להתבונן פנימה ולגלות את הנקודה שבלב. רק כך נצליח לקלף את שכבות השריון ונזכה לחיי אושר להם אנו כה משתוקקים. אושר אמיתי ועוצמתי אשר טעמו לעולם אינו מתפוגג.

הספר משמש בנוסף כלי נפלא לעבודה עם ילדים ומבוגרים עבור אנשי חינוך, מטפלים ועוד.

שאלות מנחות לעבודה עמו ניתן למצוא באתר המופיע בגב הספר.

מחברת הספר, אורית גבאי, אם לשלושה, היא מטפלת ומאמנת אישית להתפתחות וצמיחה המתמחה באימון אישי לילדים ונוער. הספר מתאר כאב אישי רב שנים אשר הפך לאושר גדול!

"צריך שכל איש ידע ויבין שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר.

וצריך שכל איש יידע ויבין שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים, להדליקו לאבוקה גדולה

ולהאיר את העולם כולו".

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן