טיפים על הוצאה לאור

הוצאה לאור 'הדובדבן' מאפשרת לכם נגישות מלאה ולקרוא מידע על העולם הספרים הקסום והמרגש. אולם כדי ליהנות מכל אלה יש לפעול, ליזום, לגלות עניין, להירשם לפעילויות רבות דרך האתר ולקרוא חומר רב על אודות הוצאת ספרים, הוצאות לאור, ועוד.

לפניכם מספר טיפים לסופרים המתחילים וגם הוותיקים המתעדים להוציא לאור את כתב ידם, ובהם מידע תמציתי על בחירת רעיון לספר, על תהליך ההפקה ועל שלב עיצוב הספר וההדפסה.

יש רעיונות רבים ושיטות שונות כיצד לבחור רעיון לספר. התהליך אינו פשוט ולוקח זמן. אם תרצו ליווי בכתיבה, תוכלו להיכנס לאתר נוסף שלנו סדנת כתיבה ולהירשם – הבונוסים כבר בדרך.

כשאתם מסיימים לכתוב את ספרכם, שלחו אותו לבני משפחתכם, לחבריכם ולקרוביכם לשם חוות דעתם. גם אם דעתם אינה מקצועית, התרשמותם עשויה לעזור לך לשנות את הדרוש ולקבל פרספקטיבה על אודות הספר. הרי מי שקובע בסופו של דבר את הצלחת הספר הם הקוראים.

לפני שאתם שולחים את כתב היד אל הוצאת ספרים, רצוי לקרוא אותו שוב. כמו כן חשוב מאוד להניח את כתב היד בצד ולחזור אליו לאחר מספר שבועות. מרחק הזמן עשוי לעזור לכם לגבש את כתב היד ולגלות את הכשלים בו.

את כתב היד רצוי לשלוח דרך האי-מייל משום שהוא מגיע מיד ומקצר תהליכים.

חשוב מאוד שכל הוצאה לאור תשתף את מחבר הספר בכל שלבי תהליך ההפקה. חוות דעתו של הסופר מהותית מאוד, כי מי שכתב את הספר בסופו של דבר זה הוא.

מתלבטים בין מספר הוצאות ספרים? שלחו את כתב היד אל הוצאת ספרים המתאימה לאופי שלכם, שהחזון שלה חופף את השקפתכם ושאיכות ספריה גבוהה ביותר.

שאלו לגבי תמלוגים ממכירות הספר – כמה מגיע לכם? תמלוגים הם הכסף המוזרם אל הוצאת ספרים בפועל לאחר ניכוי עמלות מפיץ ועמלות של חנויות הספרים.

מהו ניסיונו המקצועי של מנכ"ל ההוצאה? האם הוא כתב ספרים בעבר? האם הוא בעל תארים אקדמיים?

לאלו חנויות ספרים משווקת הוצאת ספרים את ספריה? מלבד חנויות הספרים, האם הספרים משווקים גם לארגונים ולמוסדות שונים?

שלב בחירת שם לספר הוא מהותי ביותר להצלחת הספר. שם הספר צריך לשקף את הרעיון העיקרי בו וגם לצוד את עינו של הקורא במדף הספרים. ולכן שם הספר שעליו חשבתם בהתחלה, עשוי להשתנות מספר פעמים במהלך תהליך ההפקה.

יש הבדל בין דפוס אופסט לדפוס דיגיטלי. בדפוס אופסט ניתן להדפיס 500, 1,000 ו-2,000 עותקים, דפוס הרלוונטי לדפוס בכמויות גדולות. בדפוס דיגיטלי ניתן להדפיס עותק אחד וגם 250 עותקים. עם זאת דפוס זה אינו מתאים להדפסה של מספר עותקים גבוה.

אם כן, להוציא ספר לאור הוא תהליך מורכב, אך מאתגר ומרתק מעין כמוהו.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן