הוצאת ספרים – העשרה ספרותית ותרבותית

נירה נכנסה למשרדה המפואר במשרדי תל אביב בהוצאת ספרים גדולה וידועה והתיישבה בכיסא המרווח. נירה עובדת כמנהלת בכירה במשרד של הוצאת ספרים הגדולה בישראל אבל באותו היום היא לא הרגישה בטוחה בעצמה וזהה באי נוחות על הכיסא המפואר במשרדה.

הוצאת ספרים: מה מסתתר מאחורי הווילון?

רק שעה לפני כן התייצבה נירה לראיון עיתונאי לגבי הנושא של הוצאת ספרים כמכלול של העולם העסקי שבו היא מתנהלת בחיי היום יום בעבודה. נירה הציגה באופן מקצועי את ההיבט של הוצאת ספרים כתורמים להעשרה ספרותית ותרבותית במכלול נושאים ותחומים המפורסמים מדי שנה. נירה ידעה שהוצאת ספרים היא מונח בו היא יודעת לבצע את העבודה באופן הטוב ביותר ואף אחד לא יוכל לערער על מעמדה בדרג הניהולי. אולי חוץ מאדם אחד: אביה חיים מנדלזון, הסופר הנודע וכותב רבי מכר ,שבכל ריאיון עיתונאי מגיחה השאלה לגבי פרשנותו של אביה וחוות דעתו לגבי הנושא המדובר. נירה ענתה בדיפלומטיות ובקור רוח שלא תענה בשמו של אביה ושאלות אלו יש להפנות אליו ולא אליה.

יחד עם זאת, לאחר הריאיון העיתונאי ולמרות המוניטין שיצא לנירה כמנהלת הוצאה לאור גדולה וידועה בישראל, עדיין היא מרגישה תמיד בצילו של אביה שזכה לשם בינלאומי כסופר נודע ואיכותי בתחומו. מדוע נירה כה חסרת ביטחון כאשר מוזכר שמו של אביה?

הוצאת ספרים: העבר חושף את העתיד

בילדותה נהגה נירה לשבת על ברכיו של אביה ולשמוע את סיפוריו שכתב וערך במגוון שפות ובאיכות נדירה ויוצאת דופן. נירה נהנתה מכל רגע בו אביה סיפר לה על עלילות מרתקות פרי דמיונו היצירתי בכל שעה פנויה במהלך היום. נירה אהבה את אביה בכל ליבה עד לאותו יום נורא שממנו ואילך חייה ישתנו לעד וגם יחסיה עם אביה.

נקודת מפנה

מאותו יום שאימה של נירה חלתה במחלה חשוכת מרפא של ניוון שרירים, נירה עמדה לצידה בכל שעות היממה בטיפול מסור ואוהב ללא תנאי. אביה ,לעומת זאת, נבהל מהמשבר המשפחתי ובחר לברוח ולהיעלם מחייה של נירה ואימה למשך כשלוש שנים בהם לא שמעו ממנו מילה. לאחר שנתיים של מאבק במחלה אימה של נירה נפטרה ונירה החליטה להקדיש את חייה להתעלות מעל אביה ולהגיע לסולם הגבוה ביותר של הצלחה מקצועית תוך כדי תחושת ניכור וכעס כלפי אביה. אביה ניסה ליצור עימה קשר סמוך להלוויית אימה אך נירה התעלמה ממנו לחלוטין.

נירה עמדה בחלון משרדה המפואר הצופה על פני הנוף המרשים ביותר בתל אביב והנהנה לעצמה: "מדוע אני כה כועסת? אני יודעת שאבא טעה בכך שנעלם מחיי אבל אני צריכה לסלוח לו  ולא בשבילו אלא בשביל עצמי, לשקט נפשי שלי והחיים קצרים מדי!" .

נירה חשבה מספר דקות ואז החליטה לחייג למספר נשכח שהופיע בספר הטלפונים שלה במטושטש , תחת השם: חיים מנדלזון.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן