הוצאת ספרים – היכן מתחילים?

תמי החזיקה את הספר עב הכרס בעל העטיפה השחורה בידיה הקטנות והביטה בשלט הכניסה למבנה הגבוה שניצב מולה. תמי הביטה קדימה בביטחון עצמי ונכנסה למשרדים של הוצאת ספרים בתקווה גדולה.

היא ידעה שזה הסיכוי היחיד שלה להגשים את חלומה ולפרסם את הביוגרפיה של הסבא האהוב שלה. תמי ידעה שלא תוותר ועיניה העייפות הביטו בשער הכניסה של "הוצאת ספרים עמיעד בע"מ" באופטימיות מהולה בעצב וברצון חזק להגשים את היעד האישי שהציבה לעצמה.

הוצאה לאור : היכן מתחילים?

תמי נזכרה בשרשרת האירועים אשר הביאו אותה להתייצב מול המבנה הגדול של הוצאת ספרים אשר כמוהו לא ראתה מימיה. הכול החל שבועות לפני כן כשסבא האהוב של תמי, הגוסס מסרטן ריאות, ביקש ממנה להקריא לו מיומנו האישי את סיפור חייו וזיכרונותיו. תמי ישבה לצידו של סבא האהוב שלה מדי ערב והקריאה לו סיפורים מרגשים, כואבים ובעיקר מלאי ניחוחות תקווה של חיים שלמים. הכתיבה של סבא הרשימה אותה והיא החליטה להפתיע אותו במתנה נרגשת: לפנות להוצאת ספרים כדי לתעד את חייו של סבא באופן מסודר בביוגרפיה של חייו. מי היה מאמין שתהיה זו משימה קלה? כל הוצאת ספרים שתמי פנתה אליה סירבו בטענה שהסיפור אינו מושך דיו לטעמם האישי וכל מיני תירוצים כדי לא לעזור לתמי בהגשמת חלומה. תמי לא וויתרה והמשיכה לחפש הוצאת ספרים אשר תסכים להדפיס ,לערוך ולפרסם את היומן של סבא.

הוצאה לאור: לתיעוד זיכרונות עבר לדורות הבאים

כל הוצאת ספרים שתמי נכנסה אליה ,היא נתקלה בתחושת התנשאות ומשוא פנים, על אף שהעובדים בהוצאת ספרים לא הכירו אותה בכלל, ולמרות זאת סירבו בתוקף לעבוד בשיתוף פעולה עם תמי בעריכה ופרסום של היומן של סבא שלה. נקודת המפנה הייתה בהוצאת ספרים אחת. תמי נכנסה למשרד הגדול של מנהלת הוצאת הספרים והתיישבה בכורסא הנוחה מול שרה המנהלת. שרה הביטה בחיוך בתמי ובעיניה העייפות ושאלה : "מדוע שתשקיעי כל כך הרבה זמן ומאמץ לפרסם בעזרת הוצאת ספרים את היומן של סבא שלך?".

סבא אהוב שלי

תמי הקשיבה למנהלת הוצאת ספרים בקשב רב והשיבה לשאלתה בכנות מוחלטת: "סבא אהוב שלי עומד למות והמתנה שאני רוצה להעניק לו בערוב ימיו היא הביוגרפיה האישית שלו שהוא כתב בצורה של ספר ביוגראפי מקצועי שיביא לו נחת ושיתעד את חייו של סבא על כל זיכרונותיהם הקסומים לדורות הבאים שלי ושל משפחתי". תמי הזילה דמעה והמשיכה: "האם תוכלי לעזור לי?". שרה הביטה בתמי והופתעה מהתושייה והעוצמה של הנערה הצעירה. שרה הביטה בחיוך הסכמה בתמי הנרגשת והן החלו בשיתוף הפעולה לעריכה ופרסום של הספר של סבא, הסבא האהוב של תמי. לאחר סיום עריכת הספר הביאה תמי את המהדורה המודפסת לסבא האהוב ליד מיטתו בבית החולים. סבא הביט בספר בהתרגשות רבה , נשק לנכדתו האהובה, והם התחבקו באהבה גדולה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן