הוצאת ספרים אחת ואהבה גדולה

אני זוכר עדיין את הקיץ ההוא בו אבא רצה לרסן את הילד השובב שהייתי ושלח אותי לעבודה בהוצאת ספרים קטנה בעיירה שלנו במהלך חופשת הקיץ.

עבדתי באגף ההדפסה בהוצאת ספרים זו ובמהלך העבודה גם ראיתי את הצבעוניות היפה והמדהימה של תוצרי ההדפסה ונכבשתי ביופי של מגוון הצבעים. באותו קיץ גם הכרתי את אהבתי הראשונה שעד היום חקוקה בליבי.

הוצאת ספרים אחת ואהבה גדולה

ראיתי את נוגה כשנכנסה להוצאת ספרים בעיירתנו ביום השני לעבודתי שם בקיץ. היא הייתה נערה יפה מאוד בעלת צמה ארוכה ועיניים כחולות וגדולות שמבטן הנוקב נישא למרחקים. נוגה ניגשה למשרדים בקומה השנייה והתברר שהיא באה לבקר את אחיה אשר עבד כמעצב גרפי בהוצאת ספרים הקטנה בעיירתנו. משהו במבטה ובחיוכה המיוחד גרם לי לרצות להכירה יותר ולשוחח עימה. לפני שיצאה מהכניסה הראשית של הוצאה לאור זו, ניגשתי אליה והצגתי את עצמי: "שמי יואל, נעים מאוד. ומה שמך?". נוגה חייכה בביישנות והושיטה את ידה: "שמי נוגה, נעים גם לי להכיר".

מאותו יום והלאה דיברנו מדי יום, נפגשנו וצחקנו כאילו הכרנו מאז ומעולם. שנה שלמה הייתי ממשיך להגיע להוצאת הספרים בעיקר כדי לפגוש את נוגה וזו הייתה אהבה נדירה ומיוחדת במינה. לאחר העבודה ולאחר לימודי בית הספר היינו נפגשים לגלידה, לשיחה , ולצחוק ביחד מבדיחות וסיפורים משעשעים שסיפרנו זה לזו. האם זה גורל או יד המקרה? לעולם לא נדע ,אבל כאלו הם החיים, אוסף של אירועים מגוונים אשר מעצבים את חיינו ואת אישיותנו.

הוצאה לאור ששינתה את חיי

אני בהחלט יכול לומר שהקיץ בו עבדתי בהוצאת ספרים גרם לי יותר מההכרות עם אהבה ראשונה וגדולה במינה, הביא גם להתפכחות  והתבגרות שלי באותו קיץ. ראיתי זיכרון יפה שהולך להיעלם ממקום ייחודי זה אשר למדתי בו המון, הפכתי לאדם ערכי יותר בזכות עבודתי בהוצאת ספרים, וכמובן העובדה שהכרתי את אהבתי הראשונה, נוגה היפה והחכמה.

סיפור חיים שלי

אני מניח את הספר העבה שעל כריכתו מתנוססת הכותרת: "סיפור חיים שלי" ונזכר בערגה ואהבה גדולה לימי הקיץ בצעירותי בהם עבדתי בהוצאת ספרים ששינתה את חיי מקצה לקצה. בקיץ זה התפתחתי ליותר מסתם נער שובב , גדלתי והתבגרתי בקיץ אחד, וגם הכרתי אהבה ראשונה שאזכור לעד. בביוגרפיה שכתבתי על סיפור חיי: "סיפור חיים שלי" אשר מנציח בכתיבה ספרותית את חיי מאותה נקודת מפנה בקיץ אחד בו הפכתי מילד לנער ועד לשנים לאחר מכן באוסף זיכרונות של חיים שלמים.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן