הוצאות לאור – השלב ההתחלתי

חברות המתמחות בהוצאות לאור נדרשות להעניק מגוון עצום של שירות איכותי ללקוחותיהם המעוניינים לפרסם אצלם את היצירה הספרותית שלהם. החל משלב הייעוץ הראשוני ועד לשלב הסופי של המוצר המוגמר הרי שחברות הוצאות לאור נדרשות להעניק שירות איכותי ומקצועי ללקוחותיהם ולקבלת יצירה ספרותית איכותית שתופץ לקהל הרחב.

הוצאה לאור – השלב ההתחלתי

השלב ההתחלתי במשא ומתן בין הלקוח לבין חברות המתמחות בהוצאות לאור של מגוון תכנים הוא תהליך תיאום הציפיות ההדדי בין הלקוח לבין חברת ההוצאה לאור. לאחר שמתקבלת הבנה הדדית בין הלקוח לבין החברה המתמחה בהוצאות לאור נדרש לעבור לשלב הבא של קריאה ראשונית מעמיקה לטיוטה הספרותית ולאחר מכן גיבוש רעיונות הדדי  למהלך העבודה המשותפת. השלב ההתחלתי דורש הבנה הדדית ובסיסית של צרכי הלקוח ומנגנון אפקטיבי של משא ומתן מוצלח ופורה בין חברה המתמחה בהוצאות לאור לבין הלקוח המעוניין לפרסם את ספרו. חשוב שתתקבל הבנה הדדית בין המוציא לאור לבין מחבר היצירה הספרותית כדי למנוע חילוקי דעות במהלך העבודה המשותפת וכדי ליצור מוצר סופי איכותי לשביעות הרצון של כל המעורבים בתהליך פיתוחו ויישומו בפועל להפצתו לקהל הרחב.

הוצאה לאור- השלב הסופי

לאחר שבוחרים את מהלך העבודה המתאים ביותר ללקוח ולחברה של הוצאות לאור נדרש להמשיך לשלב הבא של עריכה והגהה של התכנים הסופיים ביצירה הספרותית ולאחר מכן מתקבלת החלטה לגבי אלו תכנים יוגשו להדפסה בבית הדפוס ולאחר מכן השלבים הסופיים להפקת הספר המוגמר ולהוצאתו לאור. עריכה של התכנים הנבחרים, הגהה של תכנים אלו, לאחר מכן הדפסת המוצר הסופי וכמובן בחירת הכריכה ועיצובה הם התהליכים הטכניים הנלווים לשלב הסופי של הוצאה לאור. שלבים אלו הינם קריטיים לבחינת המוצר הסופי שיתקבל בהמשך ומערך קבלת ההחלטות טומן בחובו חשיבה מאומצת ומאתגרת של מהלך העבודה הרצוי וליצירה איכותית ככל שניתן של המוצר הסופי שיתקבל. שלב זה הינו חשוב ביותר כדי שיתקבל מוצר המשקף את רצונותיו ואישיותו של מחבר היצירה הספרותית וכדי שיתאים לעריכה אופטימאלית ומקצועית של היצירה הספרותית.

הוצאה לאור

לאחר קבלת המוצר המוגמר נדרש להפיצו בחנויות ספרים בעזרת מערך שיווק והפצה ייחודי למגוון נקודות מכירה. ישנם חברות של הוצאות לאור אשר מעניקות תמיכה והכוונה גם בשלב הסופי של שיווק והפצת הספר בעריכתו המוגמרת לנקודות מכירה ולחנויות נבחרות. למעשה חברות אלו בנוסף לשירותי ההוצאה לאור הפורמאליים של עריכה ,הגהה והדפסה של המוצר הספרותי הרי שהם גם מספקות שירותי יחסי ציבור ושיווק איכותי עבור הלקוח בהפצת ספרו שנערך והודפס אצלם. שירות זה של חברת הוצאות לאור היא שירות אפקטיבי בו הלקוח מקבל מענה גם לצרכיו הטכניים בעריכה והדפסה של ספרו וגם לצרכיו השיווקיים בהפצת הספר לקהל הרחב בעזרת מיקוד לנקודות מכירה ולחנויות נבחרות בהם ימכרו את ספרו.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן