הוצאה לאור – רבי מכר

'הדובדבן' מספר רבי מכר ובהם ספרה היוצא דופן של רונית רדליך 'תמו מסעות רחוקים' – ספר פרוזה של הוצאה לאור הדובדבן.

ספר זה מתאר את מסעה המטלטל של רונית בשלוש מדינות שונות בעולם כדי לאמץ ילדים. הספר מגולל את התהפוכות בחייה ואת החלטתה להתחיל בתהליך האימוץ לאחר ניסיונות רבים להביא ילדים בעצמה. הדמות הראשית בספר היא אישה רבת עוצמה, שאפתנית ואינה מוותרת לרגע על רצונה לחבוק ילדים. הקשיים שבדרך מאיימים למוטט את מטרותיה ואת תכניותיה, אך תושייתה ונחישותו של בעלה מביאות לידי הצלחה במשימה.

הספר התקבל באהבה על ידי קוראים רבים והוא ספר חובה לכל הורה או אדם המעוניין להביא ילדים לעולם, אך האמצעים הרפואיים הקיימים (וישנם כאלה) אינם מחלצים אותו ממצבו.

כמו כן פרסמה רדליך בשנת 2009 ספר שירה "לרקוד עם המילים" (הוצאת הדובדבן) שזכה בפרס הראשון בתחרות היצירות של ארגון המורים. בספר שירים רבים המגוללים חוויות שונות, ורונית נוגעת היטב ברגשות הקוראים, בשפה קולחת ונעימה. חלק מן השירים מוקדשים לזכרו של עמר רובינוביץ בן ערד שנפל במבצע עופרת יצוקה בתחילת 2009. רדליך ראתה בו מעין בנה והגעגועים אליו נשארו עד היום.

ספר נוסף רב מכר הוא ספר הילדים הראשון של לי טרכטמן "עץ המוצצים". הסוגיה שבה מתלבטים הורים רבים היא איך ייגמל הילד מן המוצץ, וכדי להקל על ההורים ובכלל, החליטה גננת אחת, ששמה הדר, שהעץ בגינה יהפוך לעץ מוצצים. כך, כאשר יגיע תורם של ילד או ילדה לחגוג יום הולדת, יתכבדו לתלות את המוצץ על העץ ולהיפרד ממנו באופן סופי, ולא לפני שערב לפני יקיימו טקס קצר בבית בהנחיית ההורים. הספר נחטף ממדפי הספרים בתוך ימים בודדים מרגע הוצאתו לאור.

ואם עסקינן בספר ילדים, אל תחמיצו את ספרה החדש של מירי פורת, "הגר, הנגר ומי ששם גר" – עוד רב מכר של הוצאת ספרים 'הדובדבן'. פורת מזכירה בספרה את סגנון כתיבתם של מיטב הסופרים הישראליים לאורך השנים ומפרטת בדרך משעשעת כי מאחורי חפצים שונים מסתתרת חשיבה פונקציונלית. את הספר איירה, נורית יובל, שאיירה מאות ספרי ילדים לאורך השנים. ספר זה מומלץ מאוד לילדים בגילים שלוש עד שש.

ולסיום, אנו מפנים אתכם לספר הביכורים של ד"ר דני ריטמן, קרובים רחוקים, ובו מסעותיו המפתיעים ברחבי העולם, ובהם הוא פוגש את נטשה נערת הליווי היוקרתית שאותה הוא פוגש באקראי בשתי תקופות שונות ואת ורוניקה היפה שסירבה להצעה מפתה. הרומן סוחף, מרתק ומסעיר ומורכב מסיפורים קצרים שיש ביניהם קשר חזק ואמיץ. על נדיבותו של דני ועל חוויותיו היוצאות דופן, תוכלו לגלות בספר.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן