הוצאה לאור מאפשרת פרסום

"מהי הוצאה לאור חיים בעיניכם?", שאלה המורה את תלמידיה. במסגרת שיעור שדן בסוגיה של הוצאה לאור. התלמידים דיברו על דמויות מעוררות השראה שהם מחשיבים כגיבורים ונערצים בעיניהם. התלמידים גם צריכים לנמק מדוע בחרו בדמות המסוימת כגיבור המועדף עליהם.

הוצאה לאור בעיני נוגה

נוגה בחרה במסגרת הנושא של הוצאה לאור לספר על דמות היסטורית שתוכן סיפורי החיים שלה מהווה לה השראה: אווה פרון, רעייתו של נשיא ארגנטינה, אשר הייתה דמות דומיננטית וכריזמטית שסחפה את העם בארגנטינה והפכה למודל של עוצמה נשית וכריזמטיות סוחפת. היא ניהלה אומה שלמה בעידן שנשלט לפני כן על ידי גברים בלבד ובכך יישמה סדר חדש של חוקים לטובת עוצמה אישית ושאפתנות של אישה מיוחדת במינה. נוגה אומרת: "אווה מייצגת בעיניי את ניצחון האישה ועוצמה פנימית שלא יודעת גבולות של אישה אחת, ולכן העלילה של סיפורי החיים שלה מהווה לי השראה לניצחונה של אישה ולאהבתה והערצתה בעיני ההמונים בארצה. היא הנהיגה פעילות ציבורית בעידן שנוהל על ידי גברים והשליטה סדר חדש של ניהול נשי במוסדות השלטון בארגנטינה. לפיכך בעיניי סיפור חייה מייצג ניצחון של אמונה אישית ושאפתנות ללא גבולות ובכך הייחוד של סיפור חייה והיותה מודל השראה עבורי."

הוצאה לאור בעיני אמיר

אמיר בחר במסגרת הנושא של הוצאת ספרים בדמות אישית המוערצת עליו והוא סבו האהוב: חנן. אמיר מספר: "סבא חנן מהווה בעיניי מודל לסיפור חיים לא רק בגלל מה שסבא עבר בחייו אלא בעיקר דרך ההתמודדות שלו עם תלאות החיים, עם עליות ומורדות החיים, וכיצד הוא התמודד עימם. סבא שלי תמיד היה בגישה חיובית לחיים למרות שהוא ניצול שואה ואיבד את הוריו ומשפחתו בשואה, הוא עלה לבדו למדינת ישראל והקים בה משפחה לתפארת. למרות הטראומה שעבר בשואה, סבא לא וויתר על האושר האישי שלו ועל אופטימיות החיים ולכן הוא מהווה בעיניי מודל להשראה לסיפור חיים יוצא דופן ומיוחד במינו".

בסיכומו של דבר

"הוצאה לאור של סיפורים מהחיים של אנשים, מפורסמים או אנונימיים, הם מיוחדים בפני עצמם כי כל אחד מהם מייצג אדם ומלואו", המורה מספרת וממשיכה את דבריה, "הוצאה לאור תיתן ביטוי למחשבות וזיכרונות של אנשים אשר בחרו בדרך חיים מסוימת ואמונה אישית אשר עימה צעדו לאורך כל חייהם. כל אדם מכיל עולם שלם של תאוות, אכזבות, תקוות וחלומות וכל אחד בדרכו בוחר את הדרך הייחודית לו כדי להגשים את חלומותיו ואת תקוותיו בחיים מילדותו ועד בגרותו".

"אני מקווה שנהניתם מהשיעור היום", סיכמה המורה את דבריה, "ואל תשכחו שכל אדם בעולם הוא מיוחד בפני עצמו ולכל אחד יש סיפור חיים שלם לספר על חייו ועל עצמו, גם אם הוא מפורסם וגם אם הוא לא מפורסם, אין זה משנה, וסיפורי חיים הם ייחודיים ומופלאים לכל אדם ואדם בעולם".

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן