תרבות והוצאה לאור

ללא הניסיון התרבותי המעודכן, נטול העכבות, לתת על השאלה הזו מענה, ואנו זקוקים לספרים שונים שישפיעו על התרבות הישראלית, לא תתאפשר איכות החיים לצעירי הדורות הבאים וזוהי נקודת ההזנק למסע האמונה שלי.

מכל מקום על פי מעשיו ועל פי הכרעותיו ושיפוטיו שלו, האדם נדון לפני בוראו בלבד וכל אדם מישראל נדרש לקדש בעצמו את מעשיו.

האדם כבעל בחירה נברא כדי להיות שותף במעשה בראשית , כוחותיו הטבעיים, רצונו, שכלו- הם בריאה אלוהית. טבעו חיובי באופן כללי (אפלטון) והפעלת כוחותיו לדעת, לשפוט, לבחור וליצור איננה חטא אלא קיום ייעוד. הרוח מושכת אל האמת והטוב, הגוף מטה בכיוון הנגדי, ושעבוד הגוף לרוח אינו מסתיים לעולם.

"פוטו-אופ לשמקל'ה"- פוטו-אופ- הזדמנות לצילום, פעולה יח"צנית שבדרך כלל נערכת במסיבת עיתונאים או במסעו של פוליטיקאי או סלב.

השמקל'ה- כינוי ביידיש לאיבר המין הזכרי, הוא מושא ההזדמנות לצילום. האיבר שה' בחר בו לסימון הלאום היהודי והטקס הזה הנקרא 'מילה', שהוא גם שמה של אבן הבניין ברוחניות היהודית- המילה הכתובה והמדוברת, ובערבית- "תט'היר", טיהור.

השמקל'ה הזה, נייבעך, מסמל על עטרתו המסומנת את האמונה, את הייחוד הלאומי אבל גם השותפות (כמו בשיר "חיפליים": "יגידו לכם ההומואים/

מהמרחב האסלמי-עברי/  זין נימול- הרבה/ אבל הרבה/ יותר טעים"), וכן- גם את הנטייה המינית, שהיהדות הקלאסית, מייחסת לה סקילה ומוות בחוצות העיר, אך מצאתי שהאלוהים שלי, זה העברי, עבר בעצמו תהליך של יציאה מהארון והגמיש יחסו לנושא זה.

שלכם,

עידוא דגן

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן