פרסום ספר בהוצאה לאור של אבי

לאחרונה נשלח אלינו מכתב מעניין מבתו של בעל הוצאה לאור בארה"ב, שבו היא כותבת לנו מחוויותיה ומרישומיה מספרים בכלל. השיטה שלה לפרסום ספר מעניינת: היא שלחה את ספר הביכורים שלה בשם בדוי, וההוצאה לאור החליטה לקבל את כתב היד. וכך היא כותבת:

להיות ביתו של מוציא לאור זה לא דבר פשוט, ומאז שאני זוכרת את עצמי העולם שלי היה בנוי בעיקר מספרים.

אולי דווקא בגלל שהיו בבית הוריי כל כך הרבה ספרים כלל לא היה לי צורך או רצון לקרוא, אך יחד עם זאת, לא יכולתי שלא לעשות את זה. אחד מהחדרים בבית של ההורים שלי היה מוקדש כולו לספרים עתיקים יותר שההוצאה לאור של אבא שלי פרסמה לאורך השנים, ואני זוכרת שבילדותי נמשכתי לחדר הזה במיוחד. לא עניין אותי לקרוא את הספרים החדשים שיצאו באותה התקופה ולא משכו אותי העטיפות הצבעוניות, כי מה שרציתי באמת היה לקרוא את אותם הספרים מלאי האבק שמהם הייתי צריכה להוריד שנים שחלפו והפכו את דפיהם לצהובים יותר.

הקסם שבקריאה

מהרגע שבו התחלתי לקחת ספרים מאותו חדר אפל ולקרוא בהם, התחלתי להבין למה אבא שלי כל כך אוהב ספרים ולמה הוא הפך את זה לעבודה שלו. לא היה לי ברור מלכתחילה כמה עולמות יכולים להתחבא בין הדפים האלה ולא הבנתי שזוהי הדרך להיכרות המעמיקה והכנה ביותר שאני יכולה להכיר את נפש האדם. זה נכון שלא כל ספר הוא ספר ביוגרפיה שבעזרתו אני באמת יכולה להכיר את הסופר, אך להבין את הלך הרוח שלו, את אופן המחשבה שלו ואת הרעיונות שלו בהחלט יכולתי להבין ולהכיר על ידי קריאה.

מקריאה לכתיבה

אחרי שנים שבהן ביליתי בקריאה לא יכולתי להתאפק ויום אחד גם התחלתי לכתוב, עד שכעבור כמה שנים החלטתי שכתב היד שלי מוכן להדפסה. השאלה הגדולה ביותר שהייתה לי הייתה האם לנסות לפרסם את הספר שלי בהוצאה לאור של אבי או לא, ובסופו של דבר החלטתי שעם שם בדוי אני אכן אנסה לעשות את זה. שלחתי לאבי את כתב היד בשם אחר, וכעבור כמה שבועות קיבלתי מההוצאה לאור מכתב אשר מזמן אותי לפגישה אישית בנוגע לכתב היד שלי. אין לי מילים לתאר את ההתרגשות ואת המפגש הנפלא עם אבי במשרד ההוצאה לאור שלו ואת השמחה על פרסום הספר.

בפוסט הבא שיתפרסם בקרוב, היא כותבת על חוויית ההוצאה לאור והאם ספרה ראה אור בסופו של דבר וכמה עותקים הוא מכר. מכל מקום חוויות רבות הן מנת חלקו של הסופר המתחיל והוותיק, וכולם מקווים בסופו של דבר שספרם יראה אור ויהפוך לרב-מכר.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן