ספר הזיכרונות שלי

ספרי זיכרונות או סיפורי חיים הם ז'אנר מעניין, אך כדי שהם יעברו את שלב הלקטורה, הם צריכים להיות ייחודים ויוצאי דופן. עליהם להיות מאתגרים, בעלי עלילה סוחפת ומעניינת.

בדרך כלל מתקבלים רק מעט מאוד סיפורי חיים אל הוצאות לאור, חלקם של אישים מוכרים יותר או מוכרים פחות. עם זאת יש סיכוי לכך וכדאי לנסות. לאחרונה שיתפה אותנו לקוחה, שכתבה את סיפור החיים שלה, ושמחה להוציא אותו לאור ולחלק אותו למשפחה. הרי לפניכם המכתב שהיא שלחה אלינו דרך האי-מייל ובו היא מספרת על חוויותיה:   

אחרי יותר משישים שנה של חיים החלטתי שאני חייבת להתיישב ולנסות לכתוב את הזיכרונות שלי, כי היה לי ברור שמשהו בזיכרונות שלי כן יכול להיות משמעותי. לרגע לא התיימרתי לחשוב שאני כל כך חשובה לעולם או לאנושות, אך למשפחתי ולאנשים שקרובים אלי יש עניין לדעת מה קרה לי בחיים, כולל את החוויות הפחות נעימות שעברו עלי בשנות המלחמה הרחוקות כל כך.

הוצאה לאור של ספרים זה היה המניע שלי לשבת ולנסות לכתוב את הזיכרונות שלי בצורה מאורגנת, וזה גם היה המניע שלי לפנות בסופו של דבר להוצאה לאור שתוציא את הזיכרונות שלי. אך כשזה לא עלה בידי רציתי להדפיסו כספר, כמו מתנה אישית, שאותו אוכל להדפיס ולתת בתור מתנה לכל אחד מהיקרים לי.

המזל הגדול שלי היה שכבר מהרגע הראשון שבו האינטרנט נכנס לחיים שלנו כחברה, החלטתי שגם אני, למרות גילי המופלג, חייבת להכיר אותו ולדעת איך להשתמש בו. זה עזר לי בהרבה מאוד דברים שהייתי צריכה לעשות, ובמיוחד בבחירת ההוצאה לאור שאליה פניתי בסופו של דבר לפרסום ספר הזיכרונות שלי.

זה היה לי ברור שעליי לבחור בהוצאה שאכן מתעסקת בתחומים האלה, כך שהייתי צריכה לעשות חיפוש מעמיק ביותר.

בסופו של דבר שלחתי את כתב היד שלי אל הוצאת ספרים לאור, ולמרות שאני מודה שכל הסיפור לא היה הוצאה כלכלית מבוטלת, אין שמחה ממני על ההחלטה שקיבלתי. כינסתי את כל המשפחה ביום שבו הספר היה מוכן, ולכל אחד מבני המשפחה נתתי את העותק שלו של ספר הזיכרונות שלי. היה מדהים לראות את כל המשפחה שלי מתרגשת כל כך מההפתעה הזאת, ואני חושבת שכבר באותו השבוע כל אחד שקיבל ממני העתק של הספר קרא אותו בשקיקה. זה נכון שזה רק משהו משפחתי, אך עם זאת, אני יודעת שכן שיתפתי את היקרים לי בכל מה שקרה לי.

הרגשתי סיפוק גדול ותחושה אדירה של הגשמה עצמית. כיום אני יודעת יותר מתמיד כמה היה חשוב להוציא ספר זה לאור ולהשאיר מזכרת לדורות הבאים.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן