הוצאת ספרים לאור

הוצאת ספרים לאור היא דרך נהדרת לשמש סופר מוכר בחברה הישראלית ולהשפיע על שוק הספרים. נדמה כי לאחרונה אנו מגלים יותר ויותר סופרים שהבינו כי יש להם כישרון בכתיבה והם מממשים אותו הלכה למעשה בשדה הספרותי.

לרוב הם מוציאים מספר ספרים ולא מסתפקים בספר אחד בלבד. התמזל מזלם והם התקבלו אל הוצאה לאור ששמחה לגלות יצירה חדשה ועשירה ולהגיש אותה לקהל הקוראים הרחב. מכאן, לאחר הצלחה מסחררת בספרם הראשון, הם מוזמנים אחר כבוד להוציא לאור את ספרם השני, וכך הלאה. במצב זה עם למעשה מממשים את מטרתם והיא הוצאת ספרים לאור שתציב אותם בשורת הסופרים הראשונה בתרבות הישראלית.

כיצד להפוך לסופר ידוע בתרבות הישראלית?

אם כן, ראשית צריך לאהוב את עולם הספרים, והקדיש זמן לכתיבה. ללא זמן יקשה על הסופר להוציא את ספריו ולהתקבל אל הוצאה לאור. הרי הוצאה לאור מחפשת סופרים כישרוניים, יצירתיים, כאלה שכתבו עלילה יוצאת דופן, במצב שבו קיימת תחרות עזה על לבם של המוציאים לאור. אין זה סוד כי כיום קשה עד מאוד להתקבל אל הוצאת ספרים, אולם אין זה משימה בלתי אפשרית.

ובכל מקרה, אם הצלחתם לפרוץ את הדרך וספרכם הראשון יתקבל בחיבוק על ידי הקהל הישראלי, תיווצר לכם הזדמנות לגשת שוב למלאכת הכתיבה ולנסות להוציא לאור ספר חדש.

ישנם סופרים שהוציא לאור עשרה וחמישה-עשר ספרים ועוד ידם נטויה. ישנם סופרים שפרסמו רק שלושה סופרים, והם מתחבטים כבר כמה שנים על אודות העלילה שהם רוצים לכתוב. אין זה פשוט. לעתים ייסורי הספר הם קשים מנשוא; הוא חש מחויב לקהל קוראיו הנאמן והוא לא רוצה לאכזב אותם.

עם זאת עליו לזכור כי אין מטרת הכתיבה היא לרצות את הקהל אלא להגיש טקסט איכותי, מאתגר ומעשיר שיתרום רבות לשוק הספרים בישראל.

איך מתחילים?

ובכן, ישנם כותבים אשר מתכננים לפרוץ את הדרך באמצעות קבלה אל הוצאה לאור. אך רצוי לזכור כי תהליך הקבלה עלול להיתקל בקשיים משום שרבים שולחים את כתב ידם מדי חודש. עם זאת הדבר בהחלט אפשרי, בייחוד עם כתב ידכם שונה מאחרים, בעל מסר, מרחיב אופקים ופורץ גבולות. כאלו צריכים להיות ספרכם כיום וספרכם בעתיד.

תמיד יש לחשוב על רעיונות מקוריים, יצירתיים, פורצי גבולות תודעתיים. רק כך תוכלו לפלס לכם דרך אל שוק הספרים, לקיים סדנאות כתיבה, ימי עיון שבהם תשוחחו עם קהל קוראיכם ועוד.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן