הוצאתו לאור של ספר הביכורים שלכם

כולנו מכירים את אותם סרטים הוליוודים אשר בהם הסופר שולח את כתב היד שלו להרבה מאוד הוצאות לאור, מכולן הוא מקבל תשובה שלילית עד שיום אחד מתקבל אצלו המכתב המיוחל על ידי הוצאה לאור שמאשרת את הוצאת הספר שלו.

בדרך כלל באותם הסרטים הסופר גם הופך לאיש מפורסם ועשיר ופוגש את אהבת חייו, אך האם באמת אפשר לצפות לכזה דבר במציאות? במציאות, כאשר אדם רוצה להצליח לפרסם ספר הוא צריך לעבוד לא מעט בשביל זה, ומוטב לו לעשות את הדברים באופן מסודר על מנת שהוא יצליח להגיע לתוצאה הטובה ביותר שלה הוא מייחל.

צעדים ראשונים בהוצאת הספר שכתבתם

אם יצא לכם לכתוב ספר, בין אם זה ספר שירים קצר, רומן ארוך ביותר או כל סגנון אחר של כתיבה, יש כמה דברים שכדאי לכם לעשות עוד לפני שתנסו לשלוח את הספר להוצאה לאור. ראשית, אתם חייבים לקרוא את כתב היד שלכם בעצמכם מההתחלה ועד הסוף. שנית, מוטב שאחרי הקריאה הראשונית תניחו את כתב היד בצד, תחכו שיחלוף חודש, ואז תחזרו ותקראו אותו שנית, כי הזמן נותן לנו לעיתים פרספקטיבה שמשנה את כל הדרך שבה אנחנו רואים את הדברים. לא אחת מומלץ גם לתת את כתב היד לקריאתו של אדם קרוב, כי אולי חוות הדעת שלו תוכל לעזור לכם לשנות דבר או שניים באופן הכתיבה שלכם.

בחירת הוצאת ספרים

השלב הבא שאותו אתם צריכים לעשות הוא לבחור למעשה לאיזו הוצאת ספרים אתם רוצים לשלוח את כתב היד שלכם. אתם יכולים כמובן לפעול על פי השיטה של לשלוח את כתב היד לכל ההוצאות לאור שקיימות, אך האמת היא, שאין בכך טעם. הוצאה לאור שעוסקת בתחום של ספרי מורשת או ספרי לימוד כנראה שבכלל לא תתאים לכתב היד שלכם, ולכן לשלוח אליה את מה שכתבתם זה בזבוז של משאבים. כדאי מאוד לקרוא מעט מידע על ההוצאות השונות שיכולות להתאים לכם, ורק אחרי שתצמצמו את האופציות שלכם תוכלו לבחור כמה הוצאות שאליהן תשלחו את כתב היד.

ובכלל, רצוי לכתוב גם תקציר על הספר ומידע נוסף שחשוב לכם לומר לפני שהלקטורים יקראו את הספר. התקציר יכול לכלול רקע לכתיבה, מקום העלילה, ציון הדמויות ומאפיינים נוספים הרלוונטיים לעלילה שכתבתם. בפנייה יש לציין פרטים מלאים אודותיכם, אם היו פרסומים קודמים או ניסיון כלשהו בכתיבה ופרטים אחרים הרלוונטיים לכתב היד ששלחתם להוצאות לאור. חלק מההוצאות דורשות לשלוח את כתב היד דרך האי-מייל וחלקם דרך הדואר. אנו, למשל, מקבלים עשרות כתבי יד בחודש ומעדיפים לקצר את זמן תשובתנו ללקוחות השולחים את כתב ידם דרך האי-מייל. כך אפשר לחסוך בנייר מבוזבז, בזמן המשלוח ובהגעתו אלינו ועוד.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן