הוצאה לאור – קריאה וכתיבה בעידן המודרני

בכל פעם מחדש עולה הדיון בקרב אוהבי הספרות אשר כולל את השאלה: כיצד משפיעה וכיצד תשפיע הטכנולוגיה המתקדמת על עולם הספרות והספרים. האם באמת אפשר לצפות לכך שהילדים שאנחנו מגדלים היום יגיעו לגיל מבוגר יותר ולא יהיו להם בכלל ספרים בבית?

והאם זה נכון לשפוט את העולם שבו אנחנו חיים בתור עולם זריז שאין בו טיפה אחת של עומק כיוון שאת כל המידע אנחנו יכולים למצוא תוך זמן קצר מאוד באינטרנט? אין תשובה חד משמעית לשאלה הזאת, אך אם יש דבר ברור, זה שגם הסופרים, ההוצאות לאור וכל אוהבי הספרות על הז'אנרים השונים שלה, צריכים לגייס לטובתם את מה שהטכנולוגיה מציעה, כי זה עדיף מאשר לנסות להילחם בה.

צורות קריאה שונות

הצעד הראשון שיש להבין, הוא שהתנשאות או שיפוט זו לא תמיד הדרך המתאימה שבעזרתה אפשר להשפיעה על תהליכים של קבלת החלטות אצל אנשים. כוונת הדברים היא, שאם אדם מעדיף לקרוא את הספרים שלו בעזרת ספרים אלקטרוניים ולא על ידי קנייתם של ספרים, אין בכך כל פסול. כל אדם יכול לבחור את אופן הקריאה שיותר מתאים לו ויותר נוח לו, ואין ספק שאם אדם מסוים מעדיף לקנות ספרים שאינם מודפסים ולקרוא אותם בעזרת הקורא האלקטרוני שלו, הרי שאין בכך כל רע. החשוב באמת – הוצאה לאור שתוכל להמשיך להרוויח את לחמה, גם אם היא בוחרת לעבוד בשיטות שהטכנולוגיה מציעה לנו היום.

קריאה מוסיפה לנפש

עוד נקודה ברורה ביותר שלא משתנה לאורך השנים ומחזיקה מעמד בכל פעם מחדש, זו העבודה שהקריאה פשוט מוסיפה לנפש שלנו. אנשים לא באמת יכולים לחיות רק במציאות והם לא באמת יכולים לוותר על עולם הפנטזיות הנפלא, כך שאין כל חשש שהספרים של הוצאת ספרים באמת ייעלמו מהעולם. אולי הם ישנו את הצורה שלהם, כפי שהשפות השונות לובשות צורות חדשות בכל פעם וביטויים שכלל לא הכרנו בעבר, אך מהות הדברים לא תשתנה לעולם. הקריאה והכתיבה הן פעולות חשובות בחיים שלנו ומי שאוהב אותן ימשיך לאהוב אותן כל ימי חייו.

קריאה וכתיבה הן מיומנויות נדרשות בחיים המודרניים. הכתיבה, למשל מאפשרת להסביר אירועים שונים, לתאר בפירוט עלילה מורכבת, להאיר על נקודות מסוימות בחיים האנושיים, ובעיקר לאפשר לאנשים לנסח את מה שהם חווים ומרגישים באמת. כתיבה היא מזון לנפש, פורקן אישי וחוויה עצומה. זו העת להתחיל לכתוב ספר או לפחות להתנסות בכך. ההנאה מובטחת וכך גם היכולת להביע את עצמך ולהטביע חותם במציאות.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן