הוצאה לאור ספרי ילדים

כמה כתבי יד אורים אור בשנת אחת? כששת אלפים לפחות. מספר עצום של ספרים אשר הוצאות לאור מפיצות לקהל הרחב. כמה כתבי יד נשלחים אל הוצאה לאור בינונית או גדולה בחודש? לעתים מאה ולעתים מאתיים. מספר גבוה מאוד. הנה כי כן, רבים כותבים היום ספרים ומעוניינים להטביע חותם במציאות. כמה ספרי ילדים רואים אור מדי שנה? לפחות שלושים אחוזים. מתברר שרבים אוהבים לכתוב גם רומן, סיפורים קצרים ונובלה, לעתים הם מספרים על עצמם, לפעמים על אחרים. הוצאה לאור אוהבת לקבל כתבי יד מאתגרים, יצירתיים, פורצי דרך, כאלו שלא רואים כל יום על מדף הספרים. ואם לאותו סופר יש כישרון כתיבה יוצא דופן, שאפילו הוא לא ידע עליו, היא תשמח להפיק את ספרו.

ובכלל, הוצאה לאור או הוצאת ספרים מתפרנסת ממכירת ספרים שרואים אור. המטרה להגיע לקבלי יעד רבים ככל הניתן ובכך לחשוף עוד יותר את ספרי ההוצאה. הוצאה לאור רוצה להפיק גם סדרות בהמשכים, כמו ספרי ילדים, או ספרי מדע בדיוני, וכך לרכוש את אמונם של קהלים רבים וקבועים, שירכשו בקביעות את ספריה.

הצלחה של ספרי ילדים

הוצאה לאור שואפת גם לתרגם ספרים מצליחים מחו"ל, כאלו שמכרו עשרות אלפי עותקים. ספרים כאלו יכולים להיחטף על ידי קהל הקוראים בישראל, שמשתוקק לקרוא ספרים יוצאי דופן, כאלו שיוציאו אותו מעט משגרת חייו.

לשם מה בכלל קונה הצרכן הישראלי ספרים? הוא מעוניין להיחשף לעולמות שונים ומפתיעים, ולכן הוצאה לאור חייבת מצד אחד לתרום לתרבות המקומית ולהפיק ספרי איכות, ומן הצד האחר להפיק ספרים שיגרמו להנאה בקרב קהל הקוראים. הוצאה לאור רוצה גם להשקיע בספרים, גם מבחינה תכנית ולשונית, גם מבחינה גרפית וגם מבחינת הדפסת הספר.

האם יש לי הזדמנות להתקבל אל הוצאה לאור? בוודאי שיש, אך אין לפתח ציפיות יתר. מספר כתבי היד שמקבל הוצאה לאור מדי חודש עולה בהתמדה, ואי אפשר לקבל את כולם. לעתים קורה שכתב יד איכותי של אותה תקופה מתחרה עם כתבי יד נוספים, שבמקרה היו טובים ממנו, וההוצאה החליטה לבסוף לא לקבל אותו.

להוציא לאור סיפור ילדים

החשוב ביותר הוא להמשיך לכתוב ולנסות בסופו של דבר להגשים את חלומכם ולהוציא ספר לאור. אין הרגשה טובה מזו. ולכן רצוי לעשות הכול כדי להגשים את מטרתם ולכתוב ספר מאתגר, מעניין, קולח ועם קצת הומור. הוצאה לאור תשמח לקבל ספרים מסוג זה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן