הוצאה לאור – להיות סופר מוכר

ונפתח עם נתונים: מספר האנשים אשר כותבים רומן, ספר ילדים, שירים ועוד עולה מיום ליום. בכל שנה מאות אלפי אנשים ניגשים למחשב ומתחילים לתקתק במקלדת, מנסים להטביע את חותמם, ליצור עולם שלם של דימויים, עלילות מפתות, דמויות סוריאליסטיות.

הם רוצים להתקבל אל הוצאה לאור ולהיות סופרים. הם מעוניינים אפילו בקריירה, בהכרה חברתית, בהגשמה עצמית, להציב מטרות, להבין שהאושר גלום במטרות שהם יגדירו ויעמדו בהן.

הוצאות לאור מגלות כוכבים

ידוע לכול כי הרבה אנשים לא השכילו להגשים את עצמם. הם חיים במציאות ריקנית, חסרת מעוף, משעממת, עובדים במשמרות ללא אפשרויות קידום, נתקעים במשרד שעות רבות, חלקם בעלי עסק שאינם יודעים להשיג לקוחות ועוד. אך האם הם יודעים שבעזרת ספר שהם יכתבו, הם עשויים לשנות את מציאות חייהם? האם הם מודעים לכך כי הספר שהם כתבו עשוי להתקבל באהבה רבה על ידי הוצאות לאור שונות?האם הם ניסו פעם את מזלם? האם הם יודעים כמה הוצאות לאור היו שמחים לגלות סופרים מתחילים, יצירתיים, שהצליחו לשנות את עולם הספרות? לכתוב ז'אנר ייחודי ומעשיר?

הוצאה לאור מעוניינת בספרים מאתגרים, ייחודיים, פורצי דרך. לעתים יש סופרים שאינם יודעים כמה הם מוצלחים, כמה הם יצירתיים בכתיבה, כמה הם בעלי פוטנציאל להיות סופרים מוכרים. הרי איך הם ידעו כי הם כותבים מוצלחים, אם הם לא ייגשו אל המחשב ויתחילו לכתוב. רבים בוודאי יאמרו שאין להם זמן. אך זו תשובה מתחמקת. הכול עניין של ניהול זמן וסדר עדיפויות. הם אנו נגדיר לעצמנו יעדים ונבין כי כתיבה, מעבר לכך שהיא משמשת תרפיה, יכולה להזניק אותנו במציאות חיינו, משום שהיא נגישה לכול, נמצא לעצמנו זמן, לשבת בשקט ובשלווה בחדרנו, בגן הציבורי עם המחשב הנייד או בצימר בצפון לבדנו, ונכתוב. להיות סופר מקובל וידוע זה עניין של רצון והכוונה.

הוצאה לאור ורב המכר

לכן המלצתנו היא לגשת אל המחשב, להעלות רעיונות לכתיבה, ולהתחיל לכתוב. כי החלום של רבים מהכותבים הוא שספרם יונח על מדף הספרים ויימכר. מי לא היה מעוניין להגשים את חלומו ולראות כי הוא הגשים את היעדים שלו? ספר טוב יתקבל באהבה על ידי הקוראים, וכן הוצאה לאור שקיבלה את הספר בוודאי תשמח להבין עד כמה הספר הצליח והפך לרב-מכר, לספר נחשק ומאתגר. זה אפשרי אם רק נאמין כסופרים שאפשר להצליח. מובן שאסור לנו לשכוח כי בדרך אל היעד דרושות מחויבות, עקביות, התמדה, עמוד אחר עמוד, לכתוב ולפתח את העלילה, ואז בסיום הכתיבה לחזור על הכול, למחוק, לשדרג, לפתח. הם יהיו לנו את היכולות הללו, נצליח ובגדול.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
דילוג לתוכן