הוצאה לאור - הדובדבן

רבים כותבים ספרים שנשארים במגירה. רבים מתייאשים, מתעייפים, מחליטים לוותר. וזו טעות. כי דווקא אלה שלא ויתרו, ויש סופרים רבים כאלה בהיסטוריה של המאה העשרים וגם היום, הצליחו להגשים את חלומם. ראו קריאה וכתיבה בעידן המודרני.

ייתכן שכבר שלחתם להוצאות לאור את כתב היד שלכם, שעליו עמלתם מספר חודשים ואף שנים, אך קיבלתם תשובה שלילית. אולם תשובה מסוג זה טומנת בחובה שיקולים שונים, חלקם מסחריים, שעלולים להטעות אתכם. לא תמיד דחיית כתב היד על ידי הוצאה לאור נעשית משיקולי איכות. לעתים הז'אנר שכתבתם אינו מתאים להוצאה לאור זו או אחרת ואתם חשבתם שכן. למעשה, רבים מכם אינם יודעים היכן לשלוח את כתב היד ואיזו הוצאה לאור תסכים לקבלו בחיבוק רחב. רב הנסתר על הגלוי. אך עליכם לעשות מעשה. לא לוותר. להתמיד. למצוא את הדרך היעילה מבחינתכם להגשים יעדים, מטרות, שאיפות. אתם יכולים להפוך לסופרים.

הוצאה לאור – למען הדיוק

הוצאה לאור קיימת זה מספר עשורים. כיום יש בישראל מספר רב של הוצאות לאור המתמחות בז'אנרים מסוימים. למעשה, תחום הספרים שואב אליו אנשים רבים המעוניינים להטביע את חותמם. ואכן, ספרים הם מוצר מבוקש, כלכלי ולעתים רווחי. למרות מה שחושב הקהל הרחב ולמרות המידע המוטעה המפורסם בעיתונות הכתובה, ניתן להרוויח ממכירה של ספרים, והרבה. ולראייה, מספר הוצאות לאור הקיימות בארץ.

הוצאה לאור – נתונים

מדי חודש מקבלות הוצאות לאור ידועות מאות כתבי יד, ורק בודדים הופכים לספר. אולי אחוז, אולי שניים. גם אנחנו, הוצאה לאור 'הדובדבן' יושבים על המדוכה שעות רבות בחודש, כדי למיין ולסווג את כתבי היד הרבים הנוחתים בתיבת הדואר האלקטרוני שלנו ומשתדלים להתייחס לכל פנייה, לכל בקשה, לכל כתב יד הדורש עין בוחנת ומיומנת. כי אי אפשר לדעת איזה יהלום נוצץ יתגלה בין כתבי היד. אותו יהלום שיהפוך את חייו של המחבר, וגם את חייה של ההוצאה, למרגשים, למרתקים, למסעירים.

איך מתקבלים אל הוצאה לאור?

העצה החשובה מכול היא להתמיד בכתיבה, לאהוב את המילה הכתובה, לשאוב השראה מספרים שאתם אוהבים, לשתף קרובים ובני משפחה, לקרוא באופן ביקורתי את כתב היד, לשדרג אותו, לאהוב אותו, להיות שלם אתו. אחר כך, רגע לפני שאתם שולחים אותו אל הוצאה לאור, יש לכתוב מכתב שבו פרטים עליכם, על רצונכם להיות סופרים מצליחים, על ההזדמנות שאתם מבקשים כדי להגשים חלום. כאשר תעשו את כל אלה מאהבה, סיכוייכם להתקבל אל הוצאה לאור יגדלו באופן ניכר.

מה מחפשת הוצאה לאור?

אנחנו, הוצאה לאור 'הדובדבן', מחפשים כתבי יד מרגשים, מאתגרים, בעלי מסר חברתי וחינוכי, כתבי יד שיביאו לידי בשורה חדשה, ובהם נקודת מבט חדשה ומעניינת. איננו מעוניינים בכתבי יד נדושים, שגרתיים, בנאליים. הוצאה לאור חייבת להפיץ ספרים מיוחדים, מאתגרים, בעלי מעוף ודמיון.

תשובה של הוצאת ספרים

בשלב הזה נדרשת סבלנות. לעתים ימים, לעתים שבועות, לעתים חודשים. הוצאה לאור 'הדובדבן' משתדלת לתת תשובה בתוך מספר ימים עד חודש. איננו רוצים למשוך זמן ויותר מהכול רוצים מאוד להפיק כתבי יד בעלי פוטנציאל. כי לעתים הוצאה לאור המקבלת החלטה מוטעית או המשהה את תשובתה, עלולה לשלם על כך מחיר יקר - הספר יראה אור בהוצאה לאור אחרת.

תהליך של הוצאה לאור

אם הוצאה לאור קיבלה את כתב ידכם, צאו בחגיגות. מגיע לכם. ההתמדה והעקביות עזרו לכם להגשים את יעדיכם. כעת תוזמנו לפגישה שבה יפורטו עיקרי תהליך הפקת הספר. כמו כן תקבלו מידע על תהליך ההפצה, על יחסי הציבור, על תמלוגי המכירה ועוד.

איך מתחילים בתהליך הוצאה לאור?

שולחים את כתב היד אלינו וממתינים לתשובה. אנו מבטיחים לתת תשובה מהירה ומפורטת ככל שניתן. פרטים מלאים ניתן למצוא כאן: הגשת כתבי יד.

 

אנו מזמינים אתכם ליהנות מהאתר הוצאת ספרים 'הדובדבן', שבו תקבלו שפע של מידע על ספרינו ועל השירותים שלנו ושבו תוכלו לקרוא מאמרים מעניינים על תחום הוצאת הספרים.

 

הוצאה לאור - עיצוב הדמויות

 

 

הוצאות ספרים


הוצאות ספרים קמו והתפתחו במשך

קרא עוד

הוצאות לאור


הוצאות לאור משגשגות, ולראייה...

קרא עוד

המלצות הצוות


בשנה האחרונה פרסמה הוצאת ספרים

קרא עוד

פרקים ראשונים


כאן ניתן להתרשם מפרקים הראשונים...קרא עוד

פרסמו ספרכם כאן


חדש באתר - פרסום ספרים חדשים ואירוח

קרא עוד
שם:
טלפון:
מייל:
הודעה:
סניף צפון 04-8734066
סניף מרכז 052-5702454