הוצאה לאור בשוק הספרים העולמי

הוצאה לאור מחפשת כתבי יד איכותיים, מעוררי השראה, כאלה שיטביעו חותם בשוק הספרים הישראלי: לעתים מדובר בכתב יד של סופר ישראלי ידוע שספריו כבר חדרו ללב הקהל הישראלי, לעתים סופר מתחיל העושה את צעדיו הראשונים כסופר. אין זה משנה. הוצאה לאור מקבלת החלטה על פי איכות כתב היד וכמובן על פי הפוטנציאל השיווקי שלו.

לעתים כבר יד בעברית שרואה אור כספר לא מסיים את דרכו בחנויות הספרים בישראל. לעתים יש טעם לנסות לשווקו גם בחו"ל, בשוקי ספרים גדולים ומכובדים, כמו ארה"ב, קנדה ועוד ובכך למקסם את פוטנציאל המכירה שיש לו. לפיכך לאחר הצלחתו היחסית בישראל, הוצאה לאור צריכה לתרגם את הספר לאנגלית ולשווק בחו"ל, או למכור את זכויות הספר להוצאה לאור בין לאומית. אולם כדי לעשות כן יש להגיע להצלחה יחסית בשוק הספרים הישראלי.

למעשה, קיימים אין סוף אפשרויות לסופר ישראלי לקבל חשיפה להמוני קוראים ברחבי העולם. יש כאלה שספריהם תורגמו לעשרות שפות, כמו ספרו המוצלח של פרופ' יובל נח הררי, ההיסטוריה האנושית, שהכה גלים גם בארץ. ספר עיון יוצא דופן ולא רומן סוחף, שצד את עינו של הקהל הישראלי שחש והרגיש את הבשורה שנשא עמו בכנפיו פרופ' הררי שהמשיך את מסעו הבלתי צפוי לעוד מדינות רבות ברחבי העולם. ממקרה זה ניתן ללמוד כי כל ספר איכותי באשר הוא, ואין זה משנה באיזה ז'אנר הוא כתוב, הוא פוטנציאל מכירתי חשוב, מעבר להיבטים התרבותיים והאמנותיים שהם חלק בלתי נפרד מספרים. כך שסופר ישראלי הכותב בשפה העברית יכול לחלום גם על מכירה ושיווק הספר במקומות שונים בעולם בבוא היום.

מובן שלא כל ספר מתאים לכל קהל קוראים ולכל תרבות. יש ספרי עיון המתמקדים בבעיותיה של החברה הישראלית, במכאוביה, ועוד ואין זה מן העניין לנסות למכור אותו בחו"ל. הוצאה לאור יודעת מראש כי ספר זה מיועד לשיווק רק לקהל הקוראים הישראלי. אולם יש ספרים, כגון תזונה, עסקים וכו', בעלי מכנה משותף רחב היכול להיות מתאים לקהלים רבים ברחבי העולם. כיום הוצאה לאור יכולה לפזול גם לשווקים אחרים בניסיון למקסם את הפוטנציאל הכלכלי של כל ספר ולא רק להסתפק בשוק הספרים הישראלי. זהו עוד אחד מהשיקולים של הוצאה לאור לפני שהיא מקבלת החלטה אם להפיק כתבי יד כלשהו.

תהליכי הגלובליזציה היטיבו עם הוצאות לאור ישראלית המרחיבות את האפשרויות העסקיות שלהם. גם המחברים נהנים מהמגמה הזו ולא פעם מוצאים עצמם על בימות שונות ברחבי העולם מדברים ומשוחחים על ספרם.

 

הוצאות ספרים


הוצאות ספרים קמו והתפתחו במשך

קרא עוד

הוצאות לאור


הוצאות לאור משגשגות, ולראייה...

קרא עוד

המלצות הצוות


בשנה האחרונה פרסמה הוצאת ספרים

קרא עוד

פרקים ראשונים


כאן ניתן להתרשם מפרקים הראשונים...קרא עוד

פרסמו ספרכם כאן


חדש באתר - פרסום ספרים חדשים ואירוח

קרא עוד
שם:
טלפון:
מייל:
הודעה:
סניף צפון 04-8734066
סניף מרכז 052-5702454