איך נולד ספר חדש?

תהליך הכתיבה שהסתיים על ידי הוצאה לאור של ספרי "יום חדש" החל ביום שגרתי למדי. כמידי שנה ליוויתי את אמי לטקס יום הזיכרון לחלוק כבוד ולהיות הכי קרוב שניתן לאחיה, יוסי, שנפל במבצע כראמה כשבועיים לפני שחרורו. יוסי עלה לארץ עם משפחתו מטוניס בגיל שבע וחצי והצטרף לאחיו הגדול שחי בקיבוץ גשר בעוד הוריו ואחיו הקטנים השתקעו בעיר רמלה. בהיותו חבר משק פנה יוסי עם גיוסו לנח"ל המוצנח. נאמר עליו שהיה צנוע, נחבא אל הכלים ומסור, שהיה אמיץ ולא ידע פחד. כשמצא את מותו הייתה אמי בת שש עשרה והכאב שליווה אותה תמיד התעצם ביום לאומי זה של הנצחת החללים.
על אף הריטואל שחזר על עצמו באופן זהה מידי יום זיכרון, עם כמעט אותם משתתפים ואותו סדר דברים היה במעמד זה משהו מרטיט, מקרב ומפעים. לאחר הטקס שבתי הביתה מבית העלמין ותחושה מוזרה ליוותה אותי. לא הייתה זו רק עצבות אלא רגש שלא יכולתי להגדיר בדיוק. הרגשתי תחושת כבדות כאילו מטען עצום ישב על ליבי והדרך לפרוק אותו במעט הייתה עבורי הכתיבה. בשלב זה המחשבה על הוצאה לאור של ספר לא חלפה בראשי.
מצאתי את עצמי מתיישבת מול המחשב ועושה מה שלא עשיתי שנים רבות. מצאתי את עצמי כותבת על השעות האחרונות, על המראות והאירועים שחזרו על עצמם כך שנה אחר שנה. הכתיבה זרמה ותוך זמן קצר נולדו העמודים הראשונים של הספר. עמודים אלה כמעט ולא השתנו מאז אותו יום.
בשלב זה לא הייתה לי כל כוונה להמשיך ולכתוב ובוודאי שלא הייתה חשיבה על תהליך הוצאה לאור של ספר. אולם, נהניתי מהכתיבה ומצאתי את עצמי חוזרת למחשב בכל רגע פנוי וממשיכה לכתוב לתוך השעות הקטנות של הלילה. הרעיונות הלכו והבשילו ואט אט הייתה התחלה, אמצע וסוף. בכל פעם שקראתי בו שוב התווסף לסיפור פרק נוסף או נולד רעיון חדש וכך התפתחה העלילה ונוצרו לנגד עיני הדמויות שבמשך תקופה לא קצרה ליוו אותי גם מעבר לשעות הכתיבה. בשלב זה המחשבה להוציא לאור את הספר חלפה בראשי אולם עדיין הייתה בגדר פנטזיה, חלום שספק אם יתגשם.
באופן טבעי שולבו בספר חוויות מתוך חיי, נקודות ציון שעיצבו את חיי, גם אם לא נכתבו באופן התואם את התרחשותם במציאות.
החיים במשפחה גדולה כבת רביעית מתוך שש בנות, ההצטרפות לגרעין הנח"ל וחוויות השהות בקיבוץ,  תקופת הפיקוד בצבא וחוויית הלידות של ילדיי מצאו את דרכם לתוך הספר וקיבלו חיים משל עצמם. עם זאת הדמויות המרכזיות הנן בדויות לחלוטין ואינן דומות או מבוססות על זהויות אמתיות. דווקא הדמויות המשניות המוזכרות בספר שואבות השראה ולעתים אף מעוגנות באנשים מציאותיים. 
תהליך הכתיבה, הוצאה לאור והתוצר של ספר מוגמר "פתחה את התיאבון" לספר חדש והמחשבות כבר מתרוצצות בראשי, שואפות להגיע אל הדף ולגעת בכל מי שרק אפשר.

 

הוצאות ספרים


הוצאות ספרים קמו והתפתחו במשך

קרא עוד

הוצאות לאור


הוצאות לאור משגשגות, ולראייה...

קרא עוד

המלצות הצוות


בשנה האחרונה פרסמה הוצאת ספרים

קרא עוד

פרקים ראשונים


כאן ניתן להתרשם מפרקים הראשונים...קרא עוד

פרסמו ספרכם כאן


חדש באתר - פרסום ספרים חדשים ואירוח

קרא עוד
שם:
טלפון:
מייל:
הודעה:
סניף צפון 04-8734066
סניף מרכז 052-5702454