סבתא יוצאת מהמחשב - כך ספר נולד

בקרוב יראה אור מטעם הוצאה לאור הדובדבן הספר "סבתא יוצאת מהמחשב". אי שם באמצע הריוני הראשון, כותבת המחברת, מצאתי את עצמי בקליפורניה. מעולם לא חשבתי ולא תכננתי לגור מחוץ לישראל ובוודאי שלא עלה בדעתי שאלד ואגדל את ילדי במקום אחר ובוודאי שלא אכתוב ספר על כך ואפרסם אותו אצל הוצאה לאור גדולה.

לאחר הלידה, מלאת געגועים למשפחה והחברים בארץ, התחלתי "לפצות" את עצמי, את משפחתי, ולהרגשתי בעיקר את בני, באין ספור תמונות שהייתי מצלמת ושולחת לבני המשפחה בארץ על בסיס יומי- על מנת שיוכלו לחלוק עמי את חוויותיי. בנוסף על כך, הייתי מבלה שעות בשיחות "סקייפ" עם המשפחה, מציגה בגאווה את הילד וגם מתחילה לחשוב על רעיון לספר ועל פרסומו אצל הוצאה לאור בארץ. כשהיה עידו בן שלושה חודשים גיליתי שהילד מחייך למראה מצלמה, ובעיקר למצלמת הווידאו של המחשב. מאוחר יותר כשלמד לזחול היה זוחל לשולחן המחשב ומחכה לי שם. כך החלו שיחות הווידאו במחשב לתפוס חלק משמעותי יותר ויותר בחיינו וכך נולד גם הרעיון לספר שייצא במהדורה מיוחדת מטעם הוצאה לאור הדובדבן. 

הרעיון לכתיבת הספר

עם הזמן, כשגדלו הילדים (בינתיים הייתי זריזה והספקתי ללדת ילדה שניה), המשיך המחשב למלא חלק מרכזי בשגרת יומנו. שיחות הווידאו התקיימו בכל חלקי הבית, משתפות את המשפחה בארץ ברגעים שונים מחיי היום יום שלנו: במטבח בשעת ארוחת ערב, במקלחת, בחדר בשעת משחק, בסלון ובימי הולדת. כשהייתי חוזרת מהקניות הייתי מושיבה את הילדים בפינת האוכל מול המחשב, סבתא הייתה "שומרת" עליהם, לעתים מקריאה סיפור של הוצאות לאור וגם של הוצאה לאור הדובדבן ונותנת לי כמה דקות של שקט לסדר את הדברים במקומם. 
עבור ילדי, כמו ילדים רבים המתגוררים מחוץ לישראל זוהי המציאות אותה הם מכירים ולתוכה נולדו. הטכנולוגיה מאפשרת לילדים אלו ליהנות וליצור קשר אישי עם המשפחה בארץ. אמנם קשר זה אינו מחליף חיבוק ומפגש, אך הוא מאפשר לשני הצדדים לשתף ולבנות מערכת יחסים אינטימית ואמתית וגם באמצעות ספרים וכתב היד המדהימים אשר הוצאות לאור בארץ מפרסמות. עם זאת כל ביקור משפחתי ממחיש את הפלא והכאב במעבר שבין הווירטואלי לאמתי וממחיש את העובדה שלמרות הטכנולוגיה הגעגועים הם עצומים. שיחות הווידאו מעבירות קולות ומראות, אך אין בהן כדי לכסות על העדר המגע, החיבוק והליטוף.

סבתא יוצאת לדרך עם הוצאה לאור

הספר "סבתא יוצאת מהמחשב" שיראה אור בקרוב מטעם הוצאה לאור הדובדבן מציג את אורך חיים זה כאורח חיים לגיטימי ואפשרי בעידן הפוסט מודרני. הוא מנסה לתת מענה לסוגיות שונות שמתעוררות בקרב ילדים אלו, בעיקר סביב ההתמודדות עם הגעגועים התמידיים, המפגשים המשפחתיים והפרידות שמתרחשות שוב ושוב. ברקע ניתן לראות בספר התייחסות לסיטואציות עכשוויות כתופעת ההגירה, וכן השפעותיה של הטכנולוגיה על עיצוב יחסים משפחתיים בימינו, כמו גם מורכבותם של יחסים אלו לאור השינויים החברתיים המאפיינים את תקופתנו.

 

 

הוצאות ספרים


הוצאות ספרים קמו והתפתחו במשך

קרא עוד

הוצאות לאור


הוצאות לאור משגשגות, ולראייה...

קרא עוד

המלצות הצוות


בשנה האחרונה פרסמה הוצאת ספרים

קרא עוד

פרקים ראשונים


כאן ניתן להתרשם מפרקים הראשונים...קרא עוד

פרסמו ספרכם כאן


חדש באתר - פרסום ספרים חדשים ואירוח

קרא עוד
שם:
טלפון:
מייל:
הודעה:
סניף צפון 04-8734066
סניף מרכז 052-5702454