ספר חדש של הוצאה לאור - רק אני דומה לעצמי

ספר חדש בחנויות הספרים - רק אני דומה לעצמי. ניתן להשיגו ברשת חנויות סטימצקי וצומת ספרים. וכך כותבת מחברת הספר, מיכל בר-חן: כגנטיקאית ואם לחמישה, נושא התורשה תמיד היווה מקור לשיחה קולחת עם הולדת כל ילד, והביא לגילויים מעניינים על בני משפחתי.

הספר "רק אני דומה לעצמי" התחיל כרעיון לפרויקט בית ספרי, שבא ללמד על אופן התורשה ההומנית וכיצד היא באה לידי ביטוי במשפחתנו. הפרויקט שחל עם ילדיי במהלך הריון בני הצעיר, התפתח ליצירה מחורזת ומשעשעת העוסקת במראה ובדמיון משפחתי מנקודת מבטה של ביתי שירה.
כביולוגית, ההיבט הגנטי שלי הורכב ממכלול תהליכים ביולוגיים, שתוצאתם היא דמיון בין הורה לצאצאיו. עם הולדת ילדי, תפיסתי הורחבה למשמעות הרגשית של תורשה. המשמעות התחזקה עם השנים דרך עיני ילדי, והצורך שלהם להזדהות עם בני משפחתם. ההבנה שתופעת התורשה יכולה לפעול בצורה דומיננטית וישירה או לחילופין בדרך רצסיבית ונסתרת, הגבירה את סקרנותם לגבי קרובים מהמשפחה המורחבת ודורות קודמים. 
כך נולד סיפור התורשה שלנו, שממחיש את תופעת התורשה בכל דור ודור, ומלמד שמראה  אינו אקראי, אלא ירושה של תכונות  מדורות קודמים.  הסיפור נוגע לכל משפחה, ומראה שכל אדם הוא בעצם שילוב ייחודי של תכונות בני משפחתו. 
בעזרת דמיון משפחתי, ילד יכול לייצג מספר אנשים המתמיינים לאותה קבוצה בזכות העובדה שלכל אחד מהם יש מן המשותף אתו. תובנה זו מעניקה תחושת ביטחון וגאווה, ומראה שהדמיון אינו רק עדות לקרבה משפחתית אלא אף מקנה תחושת שייכות לכל אחד ואחת מאתנו. בחברה רב עדתית כמו ישראל, קיימת גם משמעות חברתית לתורשה, וגם היא מרכזית לדימוי עצמי והבנה של מסורת ושורשים הייחודים. 
הספר נכתב לילדים בגיל הטרום קריאה, אך הסיפור מטבעו מצליח לרגש צעירים ומבוגרים כאחד. קריאה משותפת מעוררת עניין ושיח בין הורים וילדים, ומאירה את עיניו של כל ילד להבנת מקומו החשוב במשפחה.
במהלך הכתיבה גיליתי שע"י פניהם של ילדי אני נזכרת בעבר, רואה את ההווה ומדמיינת את העתיד. אני מאחלת חוויה זו לכל קורא.

 

 

 

 

הוצאות ספרים


הוצאות ספרים קמו והתפתחו במשך

קרא עוד

הוצאות לאור


הוצאות לאור משגשגות, ולראייה...

קרא עוד

המלצות הצוות


בשנה האחרונה פרסמה הוצאת ספרים

קרא עוד

פרקים ראשונים


כאן ניתן להתרשם מפרקים הראשונים...קרא עוד

פרסמו ספרכם כאן


חדש באתר - פרסום ספרים חדשים ואירוח

קרא עוד
שם:
טלפון:
מייל:
הודעה:
סניף צפון 04-8734066
סניף מרכז 052-5702454